mobilya
Temel Atma Töreni

http://www.turgutlu.bel.tr/tr/haber/baskan-sirin-akan-ailesi-turgutlu-halkinca-minnetle-anilacaktir

MANİSA (İHA) - Hayırsever iş adamı Reşat Akan tarafından yaptırılacak olan Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende bir konuşma yaparak önemli bir sağlık yatırımını Turgutlu'ya kazandıracak olmalarından dolayı Akan Ailesi'ni tebrik eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, "Bu önemli merkez ilçemizi sağlık alanında söz sahibi yapacak, istihdam oluşturacak, ilçemizin sağlık merkezi olarak anılmasına ve yeni sağlık kuruluşlarının burayı tercih etmesine vesile olacaktır. Bu anlamda Sayın Akan'ın yaptığı bu büyük hizmet, Turgutlulular tarafından unutulmayacak ve her zaman minnetle anılacaktır" dedi. 

Geçtiğimiz ay Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi'ne yönelik Valilik makamında düzenlenen taraflar arası işbirliği protokolünün imzalanmasının ardından, merkezin yapılacağı alanda temel atma töreni yapıldı. Törene, Kaymakam Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Başkan Yardımcıları Ekrem Bölükbaşıoğlu ve Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, hayırsever iş adamı Reşat Akan'ın ve aile fertleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

MERKEZDE HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ
Merkezin vereceği hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Şirin, "Bina Aile Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Eğitim Salonu olarak kullanılacak ve bünyesinde Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi, Evlilik Öncesi Danışmanlık Hizmeti, Gebe Sınıfı Eğitimi, Obezite Birimi, Sigara Bağımlılığı ücretsiz ilaç ve danışmanlık hizmeti vererek ilçemizin sağlık alanındaki gereksinimlerini karşılayacak. Bizler etkin hizmetin tüm toplum kesimlerine götürülebilmesi için, devlet ve vatandaş işbirliğinin, ortak çalışmasının çok önemli olduğunu biliyoruz.İşte bugün burada, bu işbirliğinin en somut örneğini yaşıyoruz. Hayırsever Akan Ailesi, bu hizmetin en önemli dinamiği oldular. Sağlık hizmetleri noktasında büyük bir kazanım olacak olan bu merkez, aynı zamanda ilçemize sağlayacağı istihdamla da önemli bir sosyo-ekonomik bir işlev görecektir. Asıl bizleri heyecanlandıran hususlardan bir tanesi de, yapılacak olan merkezin içerisinde kanser tarama merkezinin de yer alacak olmasıdır. Yatırımın, Turgutlu'muzun sağlık merkezi olarak da anılmasına ve yeni sağlık kuruluşlarının ve merkezlerinin burayı tercih etmesine vesile olacaktır. Bunu sağlamak üzere biz, Turgutlu Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

AKAN: 'MEMLEKETİMİZDE BİR HATIRAMIZ OLSUN"
Hayırsever işadamı Reşat Akan ise çocukluğunun geçtiği Turgutlu'ya böyle bir sağlık merkezi kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Akan, "Böyle bir sağlık merkezi yapmayı planlıyorduk, bir süre düşündükten sonra Turgutlu'da bir hatıramız olsun diye çok sevgili yakınımız Muzaffer Erpınar ile birlikte karar verdik. İyi ki de böyle olmuş, çünkü benim sülalemden Turgutlu'da kimse kalmamıştı, şimdi bu sağlık merkezi bizim buradaki bir bağımız olacak diye düşünüyorum. İnşallah şifa arayanlara faydası olur ümidiyle elimizden gelen bütün imkanları kullanmaya çalışıyoruz. Güzel ilçemize ve tüm hemşehrilerimize faydalı bir yatırım olmuştur, hayırlı olsun" dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri inşaat alanına geçti. Okunan duaların ve kurban kesiminin ardından hayırsever Reşat Akan protokol üyeleri ile birlikte temel atma butonuna bastı.