mobilya
Sanat Özgürlüktür
Sanat Özgürlüktür

Hissettiklerimizi sözel olarak anlatmaya çalıştığımızda bazen saatlerce konuşmak gerekebilir, ama resmi görünce insan farkına varır. Kelimelerin ötesi 'sanat'tır. Sanat özgürlüktür.

Meksika’da 2011’de yapılan UNESCO AIAP 17. Dünya Sanat Dernekleri Genel Kurulu’nda Türkiye’yi temsil eden UPSD Başkanı Bedri Baykam’ın Leonardo da Vinci'nin doğum günü olan 15 Nisan'ın Dünya Sanat Günü olarak kutlanması önerisi kurul tarafından kabul edildi ve Dünya Sanat Günü 2012 yılından itibaren kutlanmaya başladı.

Dünya Sanat Günü etkinlikleri kapsamında bu sene de İzmir’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ev sahipliğinde uluslararası katılımlı disiplinlerarası karma sergide birçok sanatçı bir araya gelecek. Kuratörlüğünü Serdar Yörük’ün yaptığı görsel ve plastik sanatlar sergisinin açılış resepsiyonu 15 Nisan 2016 Cuma günü saat 18:00’de düzenlenecek ve sergi ücretsiz olarak pazartesi günleri hariç her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek..

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda ise 14 Nisan’da Türesin Özdil ile Gönül Hasçalışkan’ın resim sergisi açılacak. 23 Nisan’a kadar gezilebilecek sergide, Türesin Özdil’in gerçekçi ve klasik tarzda yaptığı yağlı boya resimleri, Gönül Hasçalışkan’ın ise doğanın renk cümbüşünden esinlenerek yaptığı resimler görülebilecek.

Uluslararası Suluboya Resim Sergisi ise Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde 15 Nisan'da saat 16.00’da açılacak ve 22 Nisan 2016 tarihine kadar gezilebilecek. 

15.04.2016 İklime Polat